Haber

İzmir’de Metro ve Tramvay Seferleri Durduruldu

İZMİR’de 625 metro ve tramvay çalışanının katıldığı TİS görüşmelerinin olumsuz sonuçlanması nedeniyle metro ve tramvay seferleri durduruldu. Grevin ikinci gününde İzmir’de otobüs durakları ve sokaklar kalabalıktı. İzmir Metro A.Ş. adına yetkilendirilen Sosyal Demokrat Kamu Patronları Sendikası ile Türkiye Demiryolu Personeli Sendikası arasında 625 çalışanın dahil olduğu TİS görüşmeleri olumsuz sonuçlandı. Bunun üzerine metro ve tramvay seferleri durduruldu. 625 işçi greve çıkarken, grevin ikinci gününde metro ve tramvayın çalışmaması nedeniyle İzmir’de duraklarda ve caddelerde yoğunluk yaşandı. Grev nedeniyle toplu taşıma araçlarını kullanan vatandaşların çoğu özel araçlarıyla trafiğe çıkarken, bazı vatandaşlar iş yerlerine gitmek için otobüs duraklarına koştu. Erem Karaboğa, tramvay ve metroyu durdurması sonucu mağdur olduğunu belirtti. Dün Özdere’den geldim. 3 kez geldim. Bir kadroda aksaklıklar olması adettendir. Ulaşım zor, hava da sıcak. Ek seferler koyuyorlar ama bu bir analiz değil, trafik kilitleniyor. İnşallah en kısa sürede tahliller bulunur” dedi.

‘KONAK’TAN ALSANCAK’A YÜRÜMEK ZORUNDA KALDIM’

Tramvay ve metro işçilerinin grev yapması sonucu ulaşımda sıkıntı yaşadığını belirten Hulki Bingöl, “Dün akşam Konak’tan yürüyerek Alsancak’a geldim. Yani duraklar belli değil, boş” dedi. Kimin nereye gideceği belli değil. Ortalık karıştı, insanlar ayaklanıyor. Ulaşım zor yani İzmir’de böyle bir şey olamaz” dedi.

‘BELEDİYEDEN BUNA ÇÖZÜM BULMASINI İSTİYORUZ’

İşe giderken büyük zorluk çektiğini belirten Samet Ocak, grevin bir an önce bitmesi gerektiğini belirtti. Ocak, ‘Eylem mağduruyuz, şimdi servise yetişeceğim’ dedi. Buraya çok zor şartlar altında geliyorum, belediyenin buna bir tahlil bulmasını istiyoruz. İnsanlar hakkını versin ki insanlar greve gitmek zorunda kalmasın” dedi.

haber-elbeyli.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu