Haber

Kırklareli Valisi Birol Ekici, Jandarma Teşkilatının Kuruluş Yıl Dönümü Anısına Mesaj Yayınladı

Kırklareli Valisi Birol Ekici, Jandarma Teşkilatı’nın kuruluşunun 184. yılı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Vali Ekici mesajında, Türk Jandarma Teşkilatı’nın 14 Haziran 1839’dan bu yana vatanda sulh ve nizamın bozulmaması, milletin imanla hayatını devam ettirebilmesi için gece gündüz özveriyle görev üstlendiğini bildirdi.

Jandarma teşkilatının bilgi birikimi ve tecrübesiyle çalıştığını belirten Ekici, jandarmanın geçmişten günümüze barış ve güvenliğin en değerli teminatlarından biri olduğunu kaydetti.

Jandarmanın başarısının her geçen gün arttığına dikkat çeken Ekici, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Jandarma teşkilatı terörden asayişe, trafik kontrolünden organize suçlara kadar geniş bir yelpazede görevlerini başarıyla yürütmektedir. Bu temel görevlerinin yanı sıra toplumla bağları, bütünleşmeye vesile olması açısından da değerli hizmetler sunmaktadır. Devletin ve milletin, gurur ve fedakarlıklarla dolu geçmişine dayanan milletimizin huzuru için, takviyesini aziz milletimizden alan Türk Jandarma Teşkilatı, milletimizin her zaman gurur ve inanç kaynağı olmuş, başarılarıyla kamu özgürlüklerinin ve hukuk güvenliğinin güvencesidir.

Bu kıymetli görevleri ifa ederken şehitlik ve gazilik mertebesine ulaşmak.

Kahramanlarımızın yaptıkları fedakarlıklar asla unutulmayacak, aziz hatıraları milletimizin kalbinde sonsuza kadar yaşayacaktır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu