Teknoloji

Tesla Otomobil Sektöründe Devrim Yaratmaya Hazırlanıyor: Yeni Üretim Teknolojisi Araç Fiyatlarını Düşürecek!

Yeni nesil elektrikli araçlarıyla tüm otomotiv sektörünü tamamen değiştiren Tesla, yeni bir devrim yaratmak üzere. Elon Musk tarafından yönetilen şirket, geçiş yapmayı planladığı yeni üretim teknolojisiyle otomobillerin maliyetlerini ve üretim süresini azaltmayı hedefliyor. Detaylar burada…

Kaynak:https://www.reuters.com/teknoloji/gi…

Yenilikçi fikirleriyle otomobil sektöründe devrim yaratan Tesla, yeni projesiyle sektörü yeniden sarsmaya hazırlanıyor.

Elon Musk tarafından yönetilen ünlü marka, son yıllarda yenilediği üretim fabrikalarını dev pres makineleri ve akıllı robotlarla yenilemeyi hedefliyor.

İddiaya göre dev şirket, yeni teknolojilerle donatılmış fabrikalarında otomobilleri parçalamak yerine üretim mimarisini gövdelere ayıracak.

Bu sayede yeni Tesla otomobilleri eskisinden çok daha az parçayla monte edilecek ve üretim süreci çok daha kolaylaşacak.

Dev şirket, yeni üretim tekniği sayesinde normal sürede ve maliyetlerde daha fazla araç üretebilecek. Uzmanlara göre Tesla marka otomobillerin sayısının artması piyasadaki fiyatların düşmesine neden olacak.

Üstelik ABD’li marka, yeni üretim teknolojisini ilk olarak uzun süredir konuşulan uygun fiyatlı Tesla Model 2 araçlarında uygulayacak.

Pek çok kişi, yeni üretim sürecinin ardından çıkacak Model 2’lerin, varsayılan 25 bin dolar fiyattan daha düşük bir etiket fiyatıyla satışa sunulmasını bekliyor.

Peki bu konu hakkındaki düşünceleriniz neler? Yorumlarınızı bekliyoruz…

haber-haymana.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu