Haber

Ukraynalı modelin Sancaktepe’de balkondan düşerek ölmesi davasında beraat

Sancaktepe’de Ukraynalı model Anzhelika Srabants’ın balkondan düşerek ölmesinden yargılanan sanık beraat etti.

Anadolu 3. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya Burak Ercan ve avukatı katıldı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı ile müşteki avukatının da hazır bulunduğu duruşmada Cumhuriyet savcısı esas hakkındaki mütalaasını açıklayarak sanık Ercan’ın delil yetersizliğinden beraatini istedi. kendisine karşı suç işlediğine dair kesin ve inandırıcı deliller.

Söz alan Burak Ercan da bu görüşe katıldığını belirterek, balkonda asılı görünce maktulün elinden kayarak onu çekmeye çalıştığını söyledi.

Sanık avukatı Davet Çetin, müvekkilinin 18 aydır tutuklu olduğunu belirterek beraat ve tahliye talebinde bulundu.

Karar

Mahkeme, sanığın “canavarca bir hisle veya eziyet ederek kasten öldürme” ve “hürriyetten yoksun bırakma” suçlarını işlediğine dair kesin ve inandırıcı delillerin bulunmaması nedeniyle sanığın her iki suçtan da beraatine karar verdi.

Mahkeme heyeti, sanıkların tutuksuz yargılanmak üzere tahliyesine de karar verdi.

İddianameden

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Ukraynalı model Anzhelika Srabants’ın erkek arkadaşı sanık Burak Ercan’ın evinin balkonundan düşerek hayatını kaybettiği belirtildi.

İddianamede sanık Ercan’ın “kasten, canavarca hisle veya eziyet ederek öldürme” suçundan 2 yıldan 5 yıla kadar hapis ve “hürriyetten yoksun bırakma” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılması istendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu